čtvrtek 1. února 2018

Nový rok - pozdě, ale přece

Tak co je nového u Thai? Skaut, škola, čtení, hraní... občasná chuť něco napsat.

ZDROJ
Začněme školou, udělala jsem všechny zkoušky, takže už mě čeká jenom interpretace jednoho literárního českého díla vydaného po roce 1989. Rozhodla jsem se psát o Českém nebi Járy Cimrmana (resp. Smoljaka a Svěráka). V důsledku toho teď načítám celou mistrovu tvorbu. Přes psaním tohoto článku jsem dočetla Blaník, tedy jedenáctou knihu ze seznamu, přičemž mi jich chybí už snad pouze pět a poté se dám do psaní práce.

A to bude něco. Rozhodla jsem se, že si vezmu na mušku faktické historické události a osobnosti zmiňované v Českém nebi a porovnám je s učebnicovým výkladem. Věřím, že mě to obohatí, ale bude to práce... nepočítaně. Nicméně až dočtu všechny knihy, můžete se těšit na článek o všestranném umělci Járovi Cimrmanovi.


Na skautu jsem se rozhodla, že budu opět aktivní, proto jsem zvědavá, jak na tom budu s časem. Teď, po čas zkouškového, s tím nemám problém, protože si už pouze užívám volna, ale přes školní rok... no, uvidíme. 
V prvním semestru jsem školu hodně hrotila, protože jsem se bála, abych ji vůbec udělala - ale teď, když vidím, že to není tak strašné, jak jsem si myslela, mohu trochu zvolnit a snad zvládnu přes školní rok trochu víc číst - Pustila jsem se do Zeměplochy, což mě zaměstná na dost dlouho, tak doufám, že mě bude Prachett pořád příjemně překvapoval, jako se mu dařilo u Stráže, stráže.

Jelikož mám opravdu "hodně času", tak mi bratr půjčil počítač, na kterém má nainstalovaného Zaklínače a já jsem se pustila do hraní. Naprosto mě to pohltilo, ale... .... ....
 (Při hovoru o Zaklínači se v autorce vzedmula vlny touhy jít hrát, že se rozhodla zanechat psaní, přiložila do kamen a vrhla se na hru.)