neděle 4. února 2018

Nic není nemožné! Ponoř se do světa fantastiky a her.

ZDROJ

Ahoj. Včera jsem byla na svém úplně prvním conu, resp. festivalu fantastiky, her a dalšího. Možná to již tušíš... ano, jsem plně nabytá zážitky z PragoFFestu. 

O co se jedná
Podle oficiálních stránek je Pragoffest: "Velký festival popkultury s pestrou zábavou pro hráče, fanoušky, geeky..." (viz http://www.pragoffest.cz/)


Z festivalu si kromě zážitků můžeš odnést i krásné placky
 a další fan věci :)
Mými slovy jde o festival, kde si své najde úplně každý, kdo má rád fantastiku, anime nebo hry (jak stolní, tak počítačové). Můžete se účastnit libovolného přednáškového programu, workshopu či celý den sedět a hrát hry. Je pravda, že pokud budete celý den okupovat jednu konzoli, tak naštvete spoustu jiných lidí, kteří si kvůli vám nebudou moct přijít na své, ale pokud vám nevadí nenávistné pohledy okolí, jen do toho.

Pokud si nezaberete na celý den jednu konzoli, poznáte velmi pozitivní okolí. Na Pragoffestu jsem se nesetkala s nevraživostí nebo s pohledy typu: "Ty nejsi součástí naší party, ani se k nám nepřibližuj." Můžete se začít bavit s kýmkoliv a pravděpodobně si odnesete příjemný zážitek z dané diskuze.

Má zkušenost
Kvůli svému prvnímu conu jsem vstávala už v šest hodin, abych si ho mohla užít od začátku do... chtěla jsem napsat do konce, ale to bohužel s mými možnostmi nešlo. Přesnější vyjádření je od začátku do desíti, kdy jsem se musela sbalit a jet domů. Ale to bych předbíhala.

Už na cestě jsem narazila na kluky, kteří jeli rovněž na Pragoffest, takže jsem s nima došla na místo určení, přičemž jsem se krásně ztrapnila, neboť škola byla asi 50 metrů od metra. Na mapách to ale vypadalo složitější, vážně! 

Ke škole, kde byl festival, jsme došli chvíli před devátou, tak jsem nějakou tu minutu počkala venku a poté už mohlo začít dobrodružství. Po setkání se spolužákem jsme letmo prošli školu, abychom se podívali, kde co je, a poté už jsme zamířili na přednášku Co Rowlingová nedomyslela - polemizace. 

ZDROJ
Místnost Potterfanu byla krásně vyzdobená vlajkami v kolejních barvách a cedulemi s Fantastickými zvířaty. První přednáška, kterou jsem si přišla vyslechnout, byla spíše diskuzí, kde se spekulovalo nad tím, jak by určité věci v Harry Potterovi mohly fungovat, protože nám je Rowlingová jaksi neosvětlila a víceméně jí nefungují.
Například právnický či školský systém. Nemají přímo právníky, kteří by se zaměřili na určité spory. Zpravodajství také hapruje, protože nemají dostatek médií. Jak v kouzelnickém světě probíhá specializované vzdělávání na různé obory? Tyto a mnoho jiných otázek a problémů jsme v rámci první "přednášky" probírali.

S Potterfanem jsme celkově strávila nejvíce času, neboť jsem byla ještě na přednášce o Fantastických zvířatech a na jedné o Neoficiálních Potterovských publikacích.

Zlatým hřebem večera byl program s názvem Mudla není dokonalý. Pokud znáš klasické Nikdo není dokonalý, pravděpodobně si dokážeš představit, jak celá akce probíhala. Lidem z ulice byly položeny určité otázky z Harryho Pottera a "Minerva" a "Zlatoslav" tipovali, kolik z dotázaných odpovědělo správně. Následovalo video z ulice, kde jsme dotazy mohli sledovat.
Toto tipování bylo proloženo peprnými otázkami na soutěžící i na moderátory, kterými nebyl nikdo jiný než "Dolores" a "Voldemort".
Skutečně šlo o to nejlepší na závěr (tedy pro mne), protože tolik srandy jsem si už dlouho neužila. Program byl proložen tancem Dolores a poté Voldemorta, na které se můžeš podívat na facebookové stránce Potterfanu.

Kromě Potterfanu jsem byla i na přednášce o tom, jak správně vyrazit na první LARP nebo jsem se byla podívat na vtipná videa ze Hry o Trůny.

V mezičasu jsme si s kamarádem zahráli Bang duel, tedy Bang!, který mohou hrát pouze dva hráči a rozhodně ho doporučuji! Sama o koupi uvažuji, protože jsme se neskutečně bavili a je dobré mít v záloze nějakou hru, která se dá hrát ve dvou.

Celý den jsem si tedy moc užila a pokud sis nechal ujít Pragoffest, určitě doporučuji jet v létě na Festival Fantazie, který se koná v červenci v Chotěboři a čekám, že to bude také jízda! :)

Tak krásný den a pamatujte
draco dormiens nunquam titillandus
Thaiwald