pondělí 11. září 2017

Kouzelný víkend s Harry Potterem!

ZDROJ
  A tak se to konečně stalo. Konečně jsem zvládla maraton filmů Harryho Pottera. No dobře, ne úplně, ale k tomu se dostaneme až později.

  Ale abych jela od začátku. Někdy na začátku srpna, když jsme se s přítelem vrátili z dovolené, jsem zjistila, že kino Lucerna plánuje uspořádat víkendový maraton filmů Harryho Pottera. Naprosto mě to nadchlo, protože... kterého fanouška ne! Proto jsem hned z facebooku přešla na stránku Lucerny, dohodla to s přítelem a objednala dva lístky. Už v tu dobu bylo téměř vyprodáno, takže jsem děkovala štěstěně, že jsem to ještě stihla.


  V sobotu ráno jsme se s přítelem vypravili a jeli jsme zhlédnout první čtyři filmy. Tedy, razilo se na první promítací den. Po předložení a zkontrolování vstupenek jsme každý obdržel losovací lístek (samozřejmě jsem nic nevyhrála!) a přesunuli jsme se do sálu.
Přítel Potterovi zase tolik neholduje, proto jsem hrozně ráda, že se mnou jel i tak, ale to sem nepatří. 

ZDROJ
  V devět hodin přišel zaměstnanec Lucerny, který má celý maraton na svědomí, pronesl úvodní řeč a představil hosty, zejména cosplayery, s kterými se celý den dalo vyfotit. Poté proběhlo první losování a na závěr se už konečně pustil první film.

  Harryho Pottera a kámen mudrců jsem viděla na velkém plátně poprvé! Od pátého dílu jsem do kina chodila pravidelně, ale na ty předchozí ne. Buď jsem je nestihla, protože vyšli dřív, než jsem Pottera naprosto zbožňovala, nebo jsem byla hrozně nemocná, když jsem na něj měla jít.

  A bylo to úžasné! První díl skutečně zbožňuji. Je to ještě taková pohádka, seznámení s kouzelným světem. A hlavně jde o zrod této fenomenální ságy! 

  Mezi každým dílem byla půlhodinová přestávka na jídlo, což jsme všichni ocenili. I s přestávkami je ale těžké zvládnout čtyři dvouapůlhodinové filmy za den. Poslední film jsem už z půlky prospala, prošvihla jsem celé bludiště a znovuzrození Pána zla. Ani nevím, jak se mi to podařilo, ale asi mě ta tma v sále konečně přemohla. 

  I přesto jsem si však první den skutečně užila, protože šlo o mé oblíbenější filmy. Úplně nejraději mám asi Vězně z Azkabanu, jako spousta fanoušků. Ale když jsem viděla i ostatní filmy, neužívala jsem si je o nic méně.
ZDROJ

  V neděli se měli promítat zbývající čtyři díly. Před každým bylo opět losování, opět možnost se vyfotit s cosplayeremi a jako předchozí den půlhodinové pauzy. My jsme ovšem viděli pouze Fénixův řád a Prince dvojí krve, protože poté musel přítel na nádraží, aby stihl vlak domů. Abych byla upřímná, vlastně mi pořádně nevadí, že jsem o poslední dva filmy přišla. Nesplnila jsem sice celý maraton, ale zfilmované Relikvie moc nemusím. Ani jeden díl. Možná je to proto, jak moc pochmurný je děj a jak po sobě jenom metají kletby, z nichž každá zasaženého odhodí a to je všechno. Možná je to i kvůli tomu, že mi v těchto filmech chybí mé oblíbené části. Třeba poslední rozhovor Harryho a Voldemorta je hrozně useknutý a to nejlepší ve filmu chybí.

  Filmový maraton mě však donutil se pustit znovu i do knížek, proto hned, jak dopíšu tento článek, půjdu otevřít knižního Pottera. Můžeš tedy čekat, že v nejbližší době přibude recenze na Denní a Šerou hlídku, protože je mám obě rozepsané a dlužím ti je. Nicméně poté nastane delší období, kdy se tu budou objevovat jen recenze na jednotlivé díly Harryho Pottera. Samozřejmě budou doplněny i jinými články, ale ano, asi teď nějakou dobu budu mít hodně Potterovské období.

  A příště na maraton Star Wars! Doufám, že ho také někdo uspořádá.