čtvrtek 3. srpna 2017

Knižní "meziřádková výzva - 15 knih

ZDROJ
   Ahoj! 
   Vím, vím. Zase jsem dlouho nic nepřidala a Ty už nevěříš, že to tu skutečně obnovím. Možná ne, ale dej mi ještě šanci! Ve skautské odborce čtenář si musím vést čtenářský deník o přečtených knihách. A já myslím, že deník formou recenzí na blogu je v pohodě, takže alespoň kvůli tomu to musím držet!
   Prvním článkem po obnově je další příspěvek do KNIŽNÍ "MEZIŘÁDKOVÉ" VÝZVY. O čem tento projekt je a úvodní příspěvek si můžeš přečíst tady.


4. ČÁST - 15. KNIH (Úkol: Jaký žánr mezi přečtenými knihami za rok 2017 u vás převládá a proč? Sepište pro nás alespoň odstavec.)


ZDROJ

Mega hustej nářez (F. Kotleta)
SW: Nová Naděje (A. D. Foster)
SW: Impérium vrací úder (D. F. Glut)
SW: Návrat Jediů (J. Kahn)
SW: Klonové války (K. Travis)


Úkol:
   Prozatím se mi v přečtených knihách mísí dva žánry. První jsou beletrie, resp. klasické knihy. Ano, mezi nimi je nějaké to drama. ale všechno to zařazuji do klasické literatury. Tu jsem četla kvůli tomu, že jsem měla před maturitní zkouškou. (Můžeš si vtipně všimnout, jak v dubnu a květnu jsem nepřečetla nic, protože matura klepala na dveře, resp. byla v plném proudu.)
   Mnohem důležitější je však žánr sci-fi míchaný s fantasy, do kterého jsem se velmi ponořila a který mě už asi nepustí. Ano, budu muset číst nějakou bohemistiku do školy, ale pevně doufám, že si na mnou preferované knihy čas udělám. Podle pěti knih v tomto okruhu si můžeš všimnout, že nyní čtu hlavně Star Wars knihy. To je tedy důvodem, proč u mne převládá daný žánr. Zamilovala jsem do galaktického světa a čtu, co jenom mohu.