středa 16. srpna 2017

Ano, vracím se k Marry, kiss, cliff tagu!


   Ahoj!
  Je to už strašně dávno, co byl oblíbený tento tag. Ale v jedné chvilce u babičky, kdy jsem neměla co dělat, jsem se rozhodla, že se k němu vrátím. A tak jsem si nastríhala malé papírky, napsala na ně jméno knižních hrdinů a jala jsem se realizace.

   Pokud Tě tento TAG onehdá obešel, tak mi dovol v rychlosti vysvětlit, o co v něm jde. Marry, kiss & cliff tag je tag, kdy napíšeš na papírky jména mužských knižních hrdinů, všechny papírky vhodíš do klobouku a pak taháš. V každém kole vytáhneš tři papírky se třemi jmény. Poté se musíš rozhodnout, kterého hrdinu políbíš, vezmeš si a kterého shodíš ze skály.

   Ve své podstatě je to šílenost, ale jelikož jsem tagová a takovéhle "úkoly" mě baví, několik kol jsem udělala. Při pokračování na celý článek si můžeš přečíst má rozhodnutí!
  1. KOLO
   (Alex - Mechanický Pomeranč, Cato - Hunger Games, Severus Snape - Harry Potter)

   Hned první kolo pro mě bylo poměrně těžké. Ihned při vylosování Alexova jména jsem věděla, že on je tím, koho bych srazila z útesu. Za všechno to supernásilí, které prováděl, by si nic jiného nezasloužil. Hodně bych si přála, aby ten pád nepřežil, protože myslím, že bez něj by bylo společnosti líp. Samozřejmě za ně dost pykal, ta jedna velká hrůza, které se vláda dopustila na něm... Ale stejně.
   Dál už to bylo těžší. Ani jednoho z nich jsem si nechtěla vzít. Buď bych si vzala Cata, s kterým by soužití asi nebylo nejsnadnější a nebo bych si vzala Severuse, který by myslel pořád na Lily. Nakonec jsem se ale usoudila, že lepší bude vzít si Severuse i s tím rizikem, že ani po mém boku na Lily nezapomene, než si brát Cata. Kterého jsem měla ráda, polibek bych si nesmírně užívala, ale trvalé soužití bych asi nedala.

2 KOLO
(Viktor Krum - Harry Potter, Fred Wasley - Harry Potter, Joffrey - Píseň ledu a ohně)

   Že by tohle kolo bylo nějak těžké, to se říct nedá, spíše naopak. Hned mi bylo jasné, koho si vezmu a koho shodím. Na Viktora prostě zbylo to poslední.
   Začněme ale útesem. Joffrey je tak strašný spratek a násilník, že by si nic jiného než shození z útesu nezasloužil. Ano, byl mou oblíbenou postavou, poměrně mě mrzelo, že umřel tak záhy, ale kdybych já se ocitla v Západozemí, tak o jeho smrt usiluji také, ne že ne.
   Fred byl mojí láskou při prvním čtení Harryho Pottera. Byla jsem dítě, ano. Ale první lásky se nezapomínají. Už vůbec ne ta platonická k Fredovi Weasleymu
   A na Kruma zbylo to poslední. Byla by to jen rychlá, letmá pusa, protože on mě vážně nepřitahuje, ale co, vylosovala jsem ho, pusu by dostal. 

3. KOLO
(Dimitrij - Vampýrská Akademie, Saruman - Pán Prstenů, Obi-Wan Kennobi - Star Wars)

   Řekni mi, proč jsem si tyhle tři psala, když jsem tím riskovala, že si je vytáhnu najednou, což se i stalo?! Ani jednoho z nich si nechci vzít, ani jednoho nechci políbit, dva bych svrhla z útesu a s jedním bych nedělala nic. Co mě to napadlo?!
   Nicméně nejvíc ze všech mi vadil asi Dimitrij. Vážně jsem neměla ráda jeho povahu, nemohla jsem ho vystát. A nechápala jsem Rose, co to k němu jako cítila, když tu byl i někdo jiný. Takže ten by rozhodně letěl. A ještě bych zajistila, aby to i se svou odolností nepřežil. 
   Další krok byl těžký. Koho bych si vzala?! Kennobiho asi těžko, když je Jedi. A ještě ke všemu takový, že mi nepřijde, že by se mnou měl tajný vztah jako Anakin. Takže tomu bych možná tak dala přátelskou pusu na tvář. A zbývá Saruman na manželství. To je vážně výhra. Neuděláme výměnu manželů?!

4. KOLO
(Percy Jackson - Percy Jackson, Augustus - Hvězdy nám nepřály, Jacob - Stmívání)

   Tohle bylo také snadné. Jacoba jsem do osudí vhazovala jen proto, abych ho mohla shodit z útesu. A přesvědčit se, že je mrtvý, samozřejmě. Možná by bylo snadnější svrhnout Mayerovou nebo spíš ty, co tvrdí, že je to kniha pro všechny generace. Ale ty jsem vytáhnout nemohla, takže se smířím s Jacobem. Padej, padej, padej!!!
   Kdo by si nechtěl vzít Guse. Odmysleme si tu rakovinu, která je někdy zrádná, a zvažme, jaký Gus je jako člověk. Někdo, s kým bych rozhodně hned první den šla na film! Někdo, koho bych byla schopna vroucně milovat. Guse skutečně ano. To by bylo manželství.
   Na Jacksona by zbylo to poslední. Vzhledem k tomu, že je to malé dítě, puberták (v poslední mu je 16 nebo kolik, ne?!), tak to vidím taky tak na přátelskou pusu na tvář.

  5. KOLO
   (Erik - Divergence, Anakin Skywalker - Star Wars, Luke Castellan - Percy Jackson)

  Začnu opět shozením ze skály. To bylo naprosto jednoduché. Kdo z nich by si to zasloužil víc než zrovna Erik. V Divergence mi byl od samotného začátku protivný a vážně... hned by letěl. Akorát by to nebylo jako pád k Neohroženým. Dole by žádná síť nebyla, ne ne.
   To, že si vezmu Luka bylo vlastně také jasné hned od začátku. Vždyť byl před nějakými 5 lety ani ne moje platonická láska. Já blbá jsem mu napsala dopis. Teda nikdy jsem ho neodeslala, protože jsem si uvědomovala že jde o fiktivní postavu. Ale mělo to být to, co bych mu napsala, kdyby byl skutečný. Zažil jsi někdy zamilování se do knižní postavy? Pokud ano, je ti určitě jasné, že dokonce i Anakin Skywalker šel stranou. Luke, Luke. Můj manžel Luke. To zní pěkně.
   A na Anakina zbyl polibek. Což vůbec nevadí, ráda ho přenechám Padmé, slušelo jim to spolu. Zpočátku jsem Anakina neměla ráda. Ve filmech mi přišel jako strašný spratek, ale po několika přečtených knihách (zejména té o něm) jsem změnila názor.

6. KOLO
(Rytíř Des Gieux - Manon Lescaut, Čtyřka - Divergence. Aragorn - Pán Prstenů)

   A máme tu poslední kolo. To to ale uteklo. Tak fajn. Taky to bylo poměrně těžké. Ani jednoho z nich jsem nechtěla zabít a v podstatě jsem si ani jednoho nechtěla vzít. Nicméně, nakonec jsem se nějak rozhodla.

   Ze skály by letěl Des Grieux za svou naivitu.
I když mě stokrát obelstily,
ty povětrné střevíce.
I přes svou slabost, přes omyly,
Manon je hříšná světice!
   No vážně. Jak jí mohl věřit?! Možná ho milovala, ale daleko víc milovala šperky a šaty a hojnost. A ten pitomec to neviděl. Ach, ta naivní láska...
   Čtyřka je zlatíčko. Bylo by těžké žít s někým, koho obdivuji tím zvláštním způsobem, jakým ho obdivuji. Ale ano, rozhodně bych žila raději s ním než s Aragornem. Takže Čtyřku bych si vzala.
A na Aragorna zbyla pusa. Své doby byl mou nejoblíbenější postavou z LOTRa, ale pusa by skutečně stačila...

   A to je pro dnešek všechno, doufám že ses bavil a příště naviděnou :)